• Головна
  • Як підготувати систему поводження з відходами до зими: поради для ОСББ, управителів та мешканців
Новини компаній
17:00, 28 листопада 2024 р.

Як підготувати систему поводження з відходами до зими: поради для ОСББ, управителів та мешканців

Новини компаній
Як підготувати систему поводження з відходами до зими: поради для ОСББ, управителів та мешканців

Поки громади в Україні готуються до холодної зими, ми поспілкувалися з засновником та директором екотехнологічної компанії «Гранік», експертом у сфері поводження з відходами Геннадієм Дубовим щодо підготовки системи поводження з відходами до зими у Запоріжжі, розпитали про правильний підхід до утилізації ялинок та комунікацію з міськими службами в цей період.

Що потрібно знати управителям багатоквартирних будинків про підготовку системи поводження з відходами до зими

Власники житла, керівництво ОСББ/ЖБК чи компанії з управління багатоквартирних будинків мають завчасно підготуватися до зимового періоду та організовувати очищення доріг від снігу до сміттєвих баків та прибирання на контейнерному майданчику. Спеціалісти зазначають, що якщо цього не робити, то контейнери на колесах просто вмерзають і неможливо їх відкотити до сміттєвоза.

В зимовий період через сніг та ожеледицю особлива увага має бути приділена саме вибору контейнера для сміття. Експерти закликають не обирати саморобні контейнери через їх, можливо, привабливу вартість, а віддавати перевагу тим контейнерам, які виготовляє завод-виробник за стандартами.

«Це такі контейнери не зовсім прямокутної форми, а більш трапецевидної. Знизу вони трохи завужені, а зверху ширші. Внаслідок цього відходи краще висипаються, навіть якщо вони трошки примерзли. Ще одна важлива характеристика – обирати контейнери з кришкою або ж віддавати перевагу контейнерним майданчикам закритого типу з навісом, щоб в них не потрапляли опади у вигляді дощу, снігу, граду. Якщо мороз примерзає, то такі відходи вкрай важко висипати. Контейнері майданчики важливо встановлювати в такому місці, куди можна під’їхати, це не має бути схил чи глухий кут», - пояснює Геннадій Дубов.

Важливою  є також підготовка зі сторони замовників - керівників ОСББ, керуючих житлових компаній. Вони повинні мати запас протиожеледних засобів (пісок, сіль чи інші реагенти). На прибудинкових територіях має вчасно розчищувати сніг або двірник чи інший найманий працівник, що забезпечити безперебійний під’їзд спецтехніки.

«На мій погляд, першочерговою має бути комунікація власників житла з мешканцями. Це і роз’яснювальна робота щодо того, що не можна загалом висипати сміття без пакетів, бо є вологі відходи, що взимку змерзають. Також є важливою комунікація між керівниками, що управляють житлом і нашими службами. Часто буває така гра у зіпсований телефон, коли водій, що виїздить на роботу о 6 ранку, коли всі сплять, каже, що не може під'їхати. Диспетчер там не знаходиться і вона передає цю інформацію замовнику. Потім починають з’ясовувати, яка саме ділянка є проблемною і доводиться подекуди ледь не на пальцях показувати, де саме вони не можуть під'їхати. Часто буває так, що в будинку і на території поруч все в порядку, все прибрано, посипано, але сміттєвоз не може заїхати, бо десь є великий спуск, за який відповідає саме місто. І там не посипано, чи дуже слизько, і водій не може під'їхати. І тут от такі питання, хто за що відповідає, хто що робить, вони важливі», - каже керівник екотехнологічної компанії «Гранік».

Експерт зазначає, що бувають такі дні взимку, коли дуже велика ожеледиця  і навкруги все, як скло. У такі дні просто неможливо налагодити нормальну роботу служб і потрібно з розумінням поставитися до погодних умов і день-два перечекати, коли велика спецтехніка зможе заїхати. На полігоні ТБО також подекуди бувають свої складнощі через погоду.

Екотехнологічна компанія «Гранік» зі свого боку зазначає що взимку завжди більше поломок спецтехніки, оскільки доводиться їхати по бездоріжжю і мати справу з агресивною середою. Саме тому готують до зими більшу кількість сміттєвозів, щоб не допустити зривів вивезення відходів.

Що робити з ялинкою після новорічних свят: корисні поради

Ті запорожці, що встановлюють на різдвяно-новорічні свята у себе вдома живі ялинки, після закінчення святкування завжди думають, як позбутися дерев. Тому нерідко можна побачити ялинки у сміттєвих баках, хоча це суворо заборонено комунальниками. Ми запитали експерта, як правильно утилізувати новорічні дерева і яку ялинку краще обирати

“Багато років наша сім'я купує виключно живі ялинки в горщику, які потім висаджуємо чи біля під'їзду, чи на дачі, чи комусь даруємо. Я одразу скажу, що після Нового Року потрібно це дерево винести на балкон, бо в теплі воно засихає. Якщо казати про ті ялинки, що були вирубані, то це окреме питання. Їх мають збирати окремо і пізніше переробляють. Знаю, що раніше зелені гілки віддавали до дитячого зоопарку, тепер їх віддають до притулку для тварин, а стволи дерев використовують, як тріску для опалення будинків”, - каже Геннадій Дубов.

В інших містах України, зокрема, у Львові, Кропивницькому та інших, де є майданчики для компостування, утилізовані ялинки перероблюють на органічне добриво і це є найкращим рішенням. Отриману органічну підживку використовують при висадці рослин у міських парках і на клумбах. На жаль, у Запоріжжі поки немає такого майданчика.

Щодо співпраці з міськими службами для побудови логістики в зимовий період

Раніше приватні компанії, що займаються питанням поводженнями з відходами долучали до оперативних засідань профільних департаментів міськради й це позитивно впливало на загальний рівень поінформованості та дозволяло оперативно приймати рішення.

«Всі ці питання потрібно обговорювати заздалегідь, тому що вони будуть випливати вже взимку. На жаль, зараз нас вже не запрошують, і питання всі вирішуються в такому пожежному порядку. Зокрема, коли десь не вивозиться сміття, мешканці жаліються і тоді вже влада реагує, спілкується. Або ж ми кажемо, що не можемо заїхати, тому що на такій-то вулиці підйом не посипаний протиожеледними засобами. І вони дають там завдання службам, які відповідають за зимове обслуговування, приїжджає, там якась спецтехніка, сипить пісок, ми потім їдемо», - каже експерт.

Спеціалісти наголошують на тому, що важливі питання щодо життєзабезпечення міста потрібно планувати заздалегідь.

“Нам не потрібно просто поспілкуватися зайвий раз. Нам всім важливо розв'язати питання, які обов’язково будуть. І чим краще ми до них підготуємося, тим краще ми проходимо цей період. Потрібно зібрати та вислухати всіх стейкхолдерів - перевізників, керівників ОСББ, комунальні служби, що відповідають за посипання. Тільки тоді це краще працює”, - зауважує Геннадій Дубов. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гранік #підготовка до зими #рекомендації #поради #контейнери #дороги #Геннадій Дубов #роздільний збір відходів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...