У “Запоріжжяобленерго” розказали, чи є ризики повного блекауту і коли ситуація з відключеннями може покращитися
У ніч на 28 листопада ворог здійснив вже одинадцяту за цей рік масову атаку по Україні ракетами різних типів та безпілотниками. Ціллю стала енергетика. У декількох областях були зафіксовані удари калібрами з касетними боєприпасами, що ускладнюють рятувальникам та енергетикам ліквідацію наслідків удару. Наразі енергетики по всій країні працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу.
Про це стало відомо під час брифінгу помічника генерального директора "Запоріжжяобленерго" Олександра Глебеця в Медіацентрі, передає 061
Внаслідок атаки на енергосистему України пошкоджені енергетичні об'єкти у кількох областях. Були запроваджені екстрені відключення світла.
“У Запоріжжі ситуація порівняно краща з іншими регіонами, бо в деяких містах зупинився електротранспорт, є громади, що досі чекають на заживлення принаймні критичної інфраструктури. Втім, через цю нову атаку російських військових на об'єкти енергетичної інфраструктури, обмеження у постачанні електроенергії у Запоріжжі тимчасово посилені. Вчора нам довелося тричі змінювати графік погодинних відключень за вказівкою «Укренерго», а ввечері застосовувалися одночасно чотири черги.В результаті тривалість відключення для окремих груп споживачів поспіль склала 6 годин. Ця ситуація є винятковою, форс-мажорною”, - пояснює Олександр Глебець.
Фахівець зауважує, що сьогоднішні обмеження дещо м'якіші. Максимальна кількість черг, що погашаються одночасно - три й задіяні вони протягом лише чотирьох годин, з 14 до 18. Решту доби діють одна-дві черги одночасно.
“Тривалість безперервної відсутності світла не перевищує 4 годин. Ми постійно відстежуємо суму годин відключень для кожної черги, аби у підсумку кількох днів зробити навантаження від застосування графіків на всі черги рівномірним. Ми розуміємо, що заощаджувати енергію в умовах її дефіциту непросто. Коли електропостачання відновлено, варто використовувати електроенергію розумно.
Не вмикати одночасно декілька енергоприладів, особливо у пікові години навантажень ввечері з 17 до 22. За можливості відкласти роботу потужної техніки на ніч з 23 до 7.00, для тих, у кого є нічний тариф, це буде ще й вигідно. Просимо поставитися із розумінням до цього тимчасового посилення обмежень”,- зазначають обленерго.
Спеціалісти прогнозують, що за умови відсутності нових атак, ситуація в енергосистемі стабілізується найближчими днями. Проте навіть за найгіршим сценарієм, кажуть, що повний блекаут є малоймовірним.
“У нас є сценарії та плани для різних ситуацій, для різного ступеня пошкоджень. Країна-терорист не зупиняється і намагається знищити не тільки енергетику, а Україну, українців загалом. Але знову ж таки, ми бачимо хвилі - є атака, є відновлення. За кожною атакою слідує відновлення. Енергетики роблять все, щоб заживити, відновити енергопостачання якнайшвидше. Сценарій повного блекауту малоймовірним, проте не можна його повністю виключати”, - каже Глебець
За ініціативи Міненерго є взаємодія та взаємодопомога між бригадами обленерго різних регіонів.
Для допомоги населенню енергетики використовують великі генератори, як тимчасове рішення, доки не заживлять будинки від мережі. Зараз тривають перемовини з іноземними компаніями, щодо надання Запоріжжю декількох мобільних підстанцій, які можна оперативно перемістити та заживити об’єкти.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запорізькому районі знеструмлювалися 17 населених пунктів