• Головна
  • «16 днів проти насильства»: ініціативи до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
Новини компаній
15:00, 5 грудня 2024 р.

«16 днів проти насильства»: ініціативи до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Новини компаній

25 листопада — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Саме цього дня у всьому світі стартувала акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проводять просвітницькі заходи, щоб інформувати суспільство про цю гостру проблему, а також підтримати жінок, які постраждали від насильства. 

Щорічно до акції приєднуються різні фонди та організації, зокрема і фонд Future for Ukraine, який в рамках проєкту GIDNA надає безоплатну анонімну та кваліфіковану психологічну допомогу жінкам, що постраждали від сексуального насилля, пов’язаного з конфліктом (СНПК). 

«16 днів проти насильства»: ініціативи до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, фото-1

Про насилля потрібно говорити вголос! Щоб жінка, яка постраждала від нього, відчувала, що вона не одна та, що їй можуть допомогти. З цією метою зірки, мисткині та лідери думок об’єдналися в рамках соціальної ініціативи «Ти Гідна!». У короткому відео вони закликали завжди обирати життя та звертатися по допомогу. Адже кожна жінка, попри страшний досвід насильства і травму, гідна знову відчувати безпеку, гідна кохання та розуміння, гідна бути собою та більше не боятися.

Зірки та лідери думок, серед яких: Alyona Alyona, Олександра Заріцька (солістка гурту KAZKA), Олена Борисова, Юлія Бевзенко, Olimpia Whitemustache, Марина Карпій, Поліна Неня, а також акторки Київського академічного драматичного театру на Подолі (спектакль «Зелені коридори») — Даша Малахова, Лариса Трояновська, Марія Деменко та Катерина Рубашкіна — обʼєдналися навколо важливої теми та створили відео, яке підтримує жінок та закликає звернутися по кваліфіковану допомогу.

Також вийшла серія просвітницьких етерів, партнерські організації ГО «Ла Страда - Україна», рух VETERANKA та фонд Future for Ukraine разом із психологами та жінками-військовими говорили про різновиди насильства, чому важливо звертатися по допомогу і де саме жінки можуть її отримати.

«16 днів проти насильства»: ініціативи до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, фото-2

Посилання на етери: 

Тема обговорення. Чому проблема насильства щодо жінок залишається такою актуальною сьогодні та як сучасні соціальні та економічні умови впливають на цю ситуацію:

https://www.instagram.com/reel/DC16E-INruk/?igsh=MXNneXo1dmZqZDY2bw==

Тема обговорення. Які проблеми вирішують спеціалісти організацій та як жінкам звернутися до них по допомогу. Фахівці FFU та руху VETERANKA поділилися головними викликами в роботі та розповіли про важливість своєчасної допомоги для жінок, які постраждали від насильства:

https://www.instagram.com/reel/DC4i9tbNxQe/?igsh=Y2QyZ3JuaGE4YXI1

Тема обговорення. Чим відрізняється досвід чоловіків та жінок у війську, які гендерні стереотипи досі існують у військових структурах та як вони заважають жінкам будувати військову кар’єру:

https://www.instagram.com/reel/DC6syHnNxUf/?igsh=MWR3Yjd5bHUwa252aw==

Це розгорнуті діалоги з фахівцями про те, як сучасні соціальні та економічні умови впливають на частоту виникнення випадків насильства, наскільки поширеним є гендерно зумовлене насильство у військових структурах, чим відрізняється досвід чоловіків та жінок у війську та які гендерні стереотипи досі там існують.

Сьогодні насилля — потужна та жорстока зброя, яку окупанти використовують проти українських жінок. Це травма, яка лишається з постраждалими та повністю змінює їхнє життя, підриваючи базове відчуття безпеки та довіри до світу. 

Реальний факт: кількість звернень щодо насилля не дорівнює кількості випадків. Їх значно менше, адже з різних причин жінки обирають мовчати та не ділитися своїм досвідом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...