Декларування зброї у Запоріжжі: що треба знати
Станом на зараз 57 громадян звернулись до поліції з метою декларування зброї.
Про це під час брифінгу сказав заступник начальника ГУНП в Запорізькій області полковник поліції Павло Карабута.
«Це 40 бойових автоматів, 3 гвинтівки, 3 пістолети і 4 гладкоствольної рушниці. А також 4400 боєприпасів. Декларуються боєприпаси відповідного калібру і є в самій зброї. Наприклад, якщо людина привозить до відділку поліції автомат калібру 5.45 мм, патрони 5.45 і, наприклад, 7.62, то останні - добровільно здаються і в подальшому передаються силам оборони», - сказав він.
Він додав, що з початку повномасштабного вторгнення українці мають на руках приблизно 5 млн одиниць незадекларованої зброї.
Зараз громадяни мають змогу вивести зброю «з тіні» та задекларувати її.
Він зазначив, що процес декларування зараз дуже швидкий і займає близько півгодини.
Дозвіл на декларування зброї не отримають особи, які мають підозру за вчинення особо тяжкого злочину (збройний розбійний напад, вбивство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень), особи, які в розшуку перебувають та вчиняли домашнє насильство.
Якщо людина, наприклад, боїться йти зі зброєю по вулиці або їй далеко добиратися до відділку поліції, аби задекларувати її, то правоохоронці можуть задекларувати зброю у неї вдома
Нагадаємо, 25 листопада вступив у дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який удосконалює порядок отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. А це, відповідно, очікувано вплине на підвищення безпекового рівня в Запорізькій області й державі в цілому.