• Головна
  • Окупанти розповсюджують фейк про появу в Україні Байденодара
15:03, 6 грудня 2024 р.

Окупанти розповсюджують фейк про появу в Україні Байденодара

Окупанти розповсюджують фейк про появу в Україні Байденодара

Наприкінці вересня 2024 року інтернет-користувачі розповсюдили повідомлення про петицію, яка нібито з'явилася на сайті Володимира Зеленського. Її автор, як стверджують окупаційні телеграм-канали, просить президента надати Донецьку ім'я Джо Байдена. 

“Чубатые квадроберы предлагают переименовать Донецк в Байденодар. Напоминаю. Мы имеем дело с кретинами”, - пише окупаційний телеграм-канал “Токмак Сегодня”.

В соцмережах пропагандистів на початку жовтня з'явилося зображення, яке, як стверджувалося, є скріншотом розділу з петиціями на сайті президента України. Одна з таких ініціатив начебто присвячена проханню перейменувати Донецьк. Її автор Андрій Володимирович Москаль закликає увічнити ім'я президента США Джо Байдена, який послідовно підтримує Україну, та перейменувати Донецьк на Байденодар. 

«Це слово, яке означає "дари Байдена", стане географічною пам'яттю допомоги США на карті України», — йдеться на скріншоті, що завірусився. 

В Україні, згідно із законом «Про звернення громадян», петиції, адресовані главі держави, розміщуються на сайті президента країни. На вірусному зображенні вказано дату створення петиції – 30 вересня 2024 року. За цей день на сайті з'явилося 18 звернень до президента. 16 з них – про присвоєння звання Героя України загиблим на фронті військовослужбовцям, одне – про організацію виробництва на території країни американських балістичних ракет ATACMS, ще одне – про надання відстрочки від військової повинності тих, хто має чоловіка/чоловіка ставиться до інвалідів III групи. Жодних петицій про перейменування Донецька ми не знайшли. Немає її й в архівній копії відповідного розділу на сайті, зробленої в ніч з 30 вересня на 1 жовтня.

Друга невідповідність – це порядковий номер петиції. У документа, що завірусився, це №22/534728-еп. Тим часом номери на сайті йдуть по черзі, вони надаються автоматично, і останній на момент написання розбору — №22/235072-еп. Тобто петиція з таким номером свідомо не могла бути подана у 2024 році.

Нарешті, документ, що з'явився в мережі, нібито розмістив голова руху «Український рух» Івано-Франківської області Андрій Москаль. Нам не вдалося знайти громадського діяча з таким ім'ям, таке поєднання згадується лише на сайтах, які розмістили новину про перейменування Донецька.

Найраніша публікація, яка містить скріншот з’явилася у Telegram-каналі «Кіт Костян – офіційний канал». Цей ресурс раніше згадувався як розповсюджувач та першоджерело дезінформації про Україну.

Раніше прокремлівські Telegram-канали вже розповсюджували скріншоти схожих фейкових петицій на сайті президента України. 

Таким чином, петиція, що завірусилася в Мережі про перейменування Донецька, — це фейк. Створити свідомо абсурдну петицію на відповідному сайті авторам, мабуть, не вдалося: це можуть зробити лише громадяни України, які пройшли ідентифікацію за паспортними даними, електронним підписом або через акаунт в українському банку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фейк #дезінформація #брехня #Байденодар #петиція #перейменування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...