• Головна
  • Як ГО "Дівчата" допомагає розірвати коло насильства
Новини компаній
09:00, 7 грудня 2024 р.

Як ГО "Дівчата" допомагає розірвати коло насильства

Новини компаній

ГО «Дівчата» активно займається підтримкою постраждалих від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) та впроваджує освітні й інформаційні заходи для його попередження. Нещодавно організація реалізувала масштабну програму в Дніпропетровській та Запорізькій областях, яка охопила понад 19,5 тисяч учасників.

Програма стала частиною проєкту «Життєво важлива, гендерно чутлива та інклюзивна допомога у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ) і гендерно зумовленого насильства (ГЗН) для постраждалих від конфлікту людей усіх статей в Україні та Польщі», що реалізовується у співпраці з міжнародною гуманітарною організацією CARE за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Особливий акцент у межах проєкту був зроблений на підтримці осіб, які зазнали насильства або опинилися у важких умовах через воєнні дії, та на фахівцях, які працюють з вразливими категоріями населення. Основною метою було не лише допомогти постраждалим, а й зміцнити місцеві структури реагування, посилити їхню спроможність ефективно виявляти, підтримувати та захищати тих, хто цього потребує.

Вплив проєкту: Результати та досягнення в цифрах

  • Навчання для органів влади та служб реагування. 2245 представників поліції, прокуратури, місцевої влади, соціальних служб та психологів пройшли спеціальні тренінги. Вони освоїли алгоритми виявлення випадків ГЗН, ефективного реагування, надання першої психологічної допомоги та перенаправлення постраждалих.
  • Менторські зустрічі об’єднали 2499 учасників, серед яких були представники та представниці соціальних працівників, вчителів, психологів та волонтерів. Всі вони отримали практичні знання щодо саморегуляції, запобігання емоційному вигоранню та кризової допомоги. Під час зустрічей також розглядалися питання гендерної ідентичності, емоційного інтелекту та методи ефективної підтримки для кращого розуміння потреб постраждалих і покращення якості наданої допомоги.
  • Інформаційні сесії з питань СРЗ для дітей та батьків. Лекції стосувалися фізіології, контрацепції, менструальної гігієни та базових аспектів сексуальної освіти. На них також обговорювалися важливі аспекти формування культури згоди та вплив стереотипів на гендерні ролі в суспільстві. Окрему увагу було приділено темі травматичного досвіду та профілактиці наслідків ГЗН, зокрема суїцидальних тенденцій і самопошкоджуючої поведінки. Загалом у заходах взяли участь 7970 осіб.
  • Мобільні групи допомоги. П’ять мобільних бригад забезпечили комплексну підтримку 6721 людині, зокрема мешканцям будинку-інтернату для людей з інвалідністю, а також жителям транзитного центру для евакуйованих у Павлограді. Бригади надали психологічну допомогу, провели консультації з питань адаптації до нових умов життя, здійснили психосоціальний супровід, а також визначали потреби бенефіціарів та спрямували їх до відповідних організацій.
  • Соціальна реабілітація та психологічна допомога. 197 постраждалих осіб отримали індивідуальну підтримку через консультації, реабілітаційні програми та кризові центри.

Вплив проєкту на суспільні зміни

Проєкт не лише підвищив готовність служб реагування та професійний рівень фахівців у питаннях гендерної рівності й захисту прав людини, але й став важливим кроком до побудови більш справедливого та стійкого суспільства. Інформаційні сесії створили платформу для відкритого обговорення тем, пов’язаних з гендерною рівністю, правами людини та підтримкою ментального здоров’я.

Ці ініціативи допомагають формувати громади, де захист прав людини, гендерна рівність та боротьба з дискримінацією стають приорітетними, сприяючи побудові суспільства, яке ґрунтується на рівних правах і можливостях для всіх.

Зазнали ГЗН?

ГО «Дівчата» пропонують комплексну соціально-психологічну допомогу дітям і дорослим, які зазнали будь-яких форм насильства, пережили травматичні події або опинилися у складних життєвих обставинах. Ця послуга доступна щодня з 8.00 до 20.00 та пропонує кризову підтримку в чат-боті або за номером телефона 0800 600 044.

Також можна звернутися до інших організацій:

  • Національна поліція України: 102 (якщо ви відчуваєте загрозу своєму життю та здоров’ю, важливо терміново звернутися до поліції – це може врятувати життя)
  • Мобільний застосунок для виклику поліції у випадку насильства: https://t.me/female_app_bot
  • Урядова Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації, ГО «Ла Страда-Україна»: 0 (800) 500 335 (зі стаціонарного телефону) або 116 123 (безкоштовно з мобільного телефону)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111 (з мобільного телефону), 0(800) 500 225 (зі стаціонарного та мобільного телефону)
  • Лінія психологічної підтримки для чоловіків: 2345

Якщо ви шукаєте підтримку, хочете взяти участь у тренінгах і лекціях, або запросити нас провести їх у вашій спільноті, зверніться за номером +38 068 043 55 76 або напишіть на [email protected].

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#CAREUkraine #GermanHumanitarianAssistance
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...