• Головна
  • Окупаційні пабліки поширили фейковий твіт із зображенням «останнього долара для Зеленського»
17:16, 2 січня

Окупаційні пабліки поширили фейковий твіт із зображенням «останнього долара для Зеленського»

Окупаційні пабліки поширили фейковий твіт із зображенням «останнього долара для Зеленського»

У листопаді 2024 року, невдовзі після завершення виборів президента США, в мережі розійшовся скріншот посту бізнесмена Ілона Маска в соцмережі X. Це була картинка доларової купюри, на якій Трамп показує середній палець, і підпис, що це останній долар для президента України. Ми перевірили справжність цього зображення.

Скріншот почав масово поширюватися по проросійським та окупаційним паблікам. Судячи зі знімку екрану, Ілон Маск опублікував у соцмережі X зображення долара, на якому замість Джорджа Вашингтона зображений Дональд Трамп, який показує середній палець.

 "Останній долар для Зеленського", - говорить англомовний підпис.

Про твіт Маска написав окупаційний Telegram-канал “Токмак Сегодня”, який написав в дописі: “Илон Маск экий тролляка-)) последний доллар для Зе”.

Судячи з вірусного скріншоту, Маск, ймовірно, опублікував відредаговане зображення банкноти $1, а потім (що примітно, через годину) репостнув цей твіт, супроводивши його підписом про Володимира Зеленського. Нам не вдалося виявити жодного з цих двох постів у верифікованому акаунті бізнесмена в соцмережі X. Відсутні скріншоти будь-якої з цих публікацій, і це особливо підозріло, враховуючи, що, судячи зі знімка екрана, їх побачили щонайменше 35,4 млн користувачів (загалом у Маска понад 200 млн передплатників у X).

Всі джерела, що написали про ймовірний пост Ілона Маска, доклали той самий скріншот: на ньому збігається час публікації, кількість репостів, лайків та переглядів. Примітно, що канали, що розповсюджували знімок екрана, не докладали посилання на сам твіт, через що перевірити збережені копії посту в Internet Archive та аналогічних сервісах неможливо. В архівованих копіях профілю Маска в соцмережі X також немає цієї публікації

Про твіт, який нібито опублікував Маск, писали переважно російськомовні ресурси, тоді як жодне авторитетне американське видання про «останній долар для Зеленського» не повідомило. При цьому багато твітів бізнесмена не залишалися поза увагою ЗМІ та офіційних осіб, у тому числі коли власник X ділився своїми думками про війну в Україні. 

“Твіт нібито Ілона Маска про «останній долар для Зеленського» і купюрою з портретом Дональда Трампа – фейк. Це вигадка, створена для маніпуляції та провокації”, - повідомив Центр протидії дезінформації.

Таким чином немає жодних доказів того, що Маск викладав твіт про «останній долар для Зеленського». У блозі бізнесмена цього посту немає і, судячи з численних непрямих доказів, ніколи не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ілон Маск #долар #твіттер #Зеленський #фейк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...