Стало відомо, скільки людей звільнилися через реорганізацію онкодиспансера та кардіоцентра в Запорізькій області
Із 412 працівників КНП «Запорізький обласний протипухлинний центр» 51 особа самостійно звільнилася та 7 людей було звільнено за порушення трудової дисципліни під час реорганізації цього закладу шляхом приєднання до «Запорізької обласної клінічної лікарні»
Про це стало відомо під час брифінгу щодо оптимізації медичних закладів регіону, передає 061.
З 8 травня по 1 серпня 2024 року тривав процес приєднання медичного центру серцево-судинних захворювань та регіонального протипухлинного центру до КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня».
«За цей час з кардіологічного центру звільнилися самостійно з тих чи інших причин до 30 людей, не забажали переходити до обласної лікарні за власним бажанням 9 людей, нікого звільнено за статтями чи за порушення не було. Перейшло до обласної лікарні з кардіологічного центру близько 230 осіб. Що стосується онкологічного диспансеру, то самостійно звільнилися 49 чи 51 особа, за порушення трудової дисципліни було звільнено 7 осіб. Станом на 1 серпня перейшли до обласної лікарні перейшли майже 370 осіб. Та кількість людей, яка перейшла до Запорізької обласної лікарні, чи та, яка не перейшла, відповідально заявляю, що жодним чином, не вплине в негативному сенсі на якість та обсяг надання медичних послуг», - запевнив керівник Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Шишка.
Найближчим часом у зв'язку з приєднанням буде переглядатися статут лікарні, колективний договір, де разом колектив має дійти згоди, яким чином буде нараховуватися заробітна плата, як і на підставі чого будуть виплачуватися надбавки за складність, напруженість та преміювання.
Що ж стосується приєднання перинатального центру та центру репродукції людини до Запорізької обласної дитячої лікарні, то процес приєднання ще триває і завершитися має до 1 вересня.
«У зв’язку з тим, що два роки не було сталої заробітної платні у працівників Запорізького обласного перинатального центру, то не превеликий жаль, там є брак кадрів. Тобто нам треба добирати, а не звільняти», - пояснила директорка обласного департаменту охорони здоров’я Вікторія Клименко.
За словами посадовиці, процес оптимізації медичних закладів проходить по всій Україні. В регіонах був проведений детальний аналіз закладів охорони здоров’я
«Обласний перинатальний центр, на превеликий жаль, протягом двох років був дотаційний. І ми дотацію робили навіть на заробітну плату, а все інше - намагалися скоригувати за рахунок гуманітарної допомоги, що стосується медикаментів, перев'язувань матеріалу і всього іншого. Ми розуміємо, що ситуація з народжуваністю дуже складна. На чотири пологових будинка за півроку ми маємо загалом 1500 новонароджених. Це зовсім мала кількість, а необхідно утримувати установу, сплачувати заробітну плату, оновлювати медичне обладнання. Саме тому було прийнято рішення зробити такий медичний хаб та приєднати Запорізький обласний перинатальний центр та центр репродукції людини до Запорізької обласної дитячої лікарні», - пояснила Вікторія Клименко