• Головна
  • Роман Безсмертний: Чому спільний погляд на вибори в Молдові, Грузії та США міняє картину світу?
Політична реклама
09:00, 12 листопада 2024 р.

Роман Безсмертний: Чому спільний погляд на вибори в Молдові, Грузії та США міняє картину світу?

Політична реклама
Роман Безсмертний: Чому спільний погляд на вибори в Молдові, Грузії та США міняє картину світу?, фото-1

Вибори в США, Грузії та Молдові. Такі далекі й зовсім близькі країни, держави, суспільства і не тільки тому, що Джорджія — то Грузія, а Грузія — Джорджія. А ще й тому, що коли закрити вуха в Тбілісі, то губишся від прапорів і не розумієш: ти в Україні чи в Грузії.

А бувши на виборах у Джорджії, в США, ставиш собі питання: чому так багато говорять про Україну кандидати та волонтери? А якщо додати, що Молдова та Україна разом рухаються до ЄС, то стає зовсім цікаво, бо відстані між США, Грузією, Молдовою й Україною — малі та великі, а світ, як маленька горошина.

Разом з тим попереду будуть і випробовування. Зважаючи на те, що майбутній віцепрезидент Джеймс Венс каже, що американські інтереси лише в Америці, то це буде випробування не для України, а для нового президента США у новій зовнішній політиці. Випробовуванням буде й майбутня доля Молдови для Маї Санду. Поява в цьому колі Бідзіни Іванішвілі, якій не є президентом, прем’єром чи міністром, а є некоронованим королем Грузії – буде випробуванням й для цієї країни.

Вибори у США, Молдові та Грузії були пов’язані з однією темою — російською агресією проти України. В Сполучених Штатах «закінчували» війну, правда, не знаючи як це зробити. У Грузії лякали усіх, розміщаючи бігборди зі зруйнованими українськими містами. А в Молдові голосували за вступ до ЄС, дивлячись на те, що відбувається поруч із Україною. І все це так чи інакше є наслідками російської агресії.

Сполучені Штати стрясали теми необхідності завершення війни в Україні, витрат та зосередження на внутрішній політиці.

Ще масштабніше в цієї ситуації виглядала Молдова, адже на втручання у вибори московський фюрер вкинув мільйони євро. Незважаючи на це, тема руху до Європейського Союзу, взаємодії, співпраці і підтримки України стала основною темою виборів в Молдові.

В Грузії тема російської агресії проти України звучала на вулицях, площах та навіть у розмовах таксистів. А ще тема України на виборах в Грузії розроблялася та використовувалася в оперативних і тактичних інструментах виборчої кампанії.

Всі ці вибори єднає також тема територій. Адже, крім захоплених територій України, російський агресор захопив і території Абхазії та Південної Осетії — в Грузії, та Придністров’я — в Молдові. А відносно США — в московії поширюються пропагандистські лозунги щодо повернення Аляски. Тобто претензії щодо територій московський фюрер має до всіх трьох країн. І схожість виборів в цих країнах в тому, що всі робили вигляд, що цієї теми не існує.

Є ще одна річ, яка об’єднує ці вибори. Інформаційне поле цих трьох країн, як і багатьох інших, наповнено фейками російського Агентства соціального прогнозування. І соціальні мережи Сполучених Штатів найбільше наповнені фейками від цього агентства. А саме – брехнею, яка на цих виборах досягла максимуму і радікалізувала протистояння до крайньої межі. Такій же інформаційний прес постійно тисне на Молдову. І він же постійно тримає в покорі й грузинів, якщо згадати чим і як орієнтували на голосування виборців в Грузії: у протиставленні світлин зруйнованих українських міст з надписом: «Гірше не буває», та квітучих міст Грузії з призовом голосувати за «Грузинську мрію» Іванішвілі.

Як би то не було, наслідки агресії московського фюрера проти України накрили ці три держави і розмова про Україну і навколо України домінувала на виборах в США, Молдові та Грузії, а також і поєднала позиції суспільства щодо захисту свободи і демократії.

Повна версія на каналі PRO:UA за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=XHqroxSfuHA

Довідка: Роман Безсмертний - кандидат політичних наук, Народний депутат України ІІ, ІІІ, IV та V скликань. Посол України в Білорусі у 2010—2011 роках. Двічі обіймав посаду Віцепрем'єр-міністра України. Викладач і почесний професор Київського університету культури і мистецтв і Педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Один з авторів Конституції України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...